Πέντε στο... 45' επτά χρόνια μετά

Από τον Μάρτιο του 2010 είχε να σκοράρει ομάδα της Football League 5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Η νίκη (5-0) του ΑΟ Τρίκαλα απέναντι στον Αχαρναϊκό προκάλεσε αίσθηση στην 20ή αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League. Όχι τόσο για την έκταση του σκορ, όσο γιατί οι Θεσσαλοί διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα από το πρώτο 45λεπτο.

Από πότε είχε να σημειωθεί ανάλογο επίτευγμα; Πριν από ακριβώς επτά χρόνια, στις 21 Μαρτίου 2010 ο Ολυμπιακός Βόλου είχε επικρατήσει 6-0 του Αιγάλεω και στο ημίχρονο είχε βρει πέντε φορές δίχτυα. Μάλιστα, τότε χατ τρικ είχε κάνει ο Ηλίας Σολάκης (12',36',42). Τα άλλα τέρματα των Θεσσαλών είχαν σημειώσει οι Αμπράμοβιτς (17'), Ροτζέριο Μάρτινς (44') και Ούμπιδες...