Κούπα τα κοπέλια!

Η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε 2-1 του Άρη και κατέκτησε το πρωτάθλημα Νέων Football League!

Ο ΟΦΗ κατέκτησε την κούπα στον τελικό του πρωταθλήματος Νέων! Η ομάδα του Ηρακλείου επικράτησε 2-1 του Άρη την Κυριακή (25/06) στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Δημητρίου και πήρε τον τίτλο σε μία διοργάνωση με πάρα πολλά προβλήματα! Οι «μελανόλευκοι» αν και κλήθηκαν να επιστρέψουν στη δράση μετά από τέσσερις μήνες, πέρασαν το εμπόδιο των Τρικάλων στα ημιτελικά και στον τελικό έκαμψαν την αντίσταση των «κίτρινων» με 2-1.

Ο Ρεμούνδος στο 40' άνοιξε το σκορ και ο Άρης ισοφάρισε στο 62' με τον Κλιγγόπουλο. Εν τέλει το 2-1 διαμόρφωσε στο 68' ο Περδίκης και χάρισε στον ΟΦΗ τον τίτλο.

ΣΚΟΡΕΡ: 40' Ρεμούνδος, 68' Περδίκης - 62' Κλιγγόπουλος

Κ19 ΟΦΗ (Βασίλης Πλεσίτης): Παπαδάκης, Κοκολογιάννης, Λαγουδάκης, Νηστικάκης, Ξενοκτιστάκης, Κοντογιάννης, Κομνηνός, Κουράκης (89' Λαμπριανίδης), Σουρνάκης (78' Σταυρακάκης), Ρεμούνδος, Περδίκης.

Κ19 ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς):Μάντζαρης, Πολυχρόνου (46' Καλλίδης), Καραΐσκος, Λιάτσης (89' Μακρόπουλος), Γιάντσιος, Πότσι (82' Σωτηριάδης), Μπουλγκουρίδης (73' Κοντοπούλης), Κλιγγόπουλος, Καλούδης, Πατσιάβας (68' Ανδρεάκος), Ιγνατιάδης.

Διαιτητής: Ντουμιτρέσκου (Πειραιά)
Βοηθοί: Γιαννίκος, Τζιλίρης (Πειραιά)

Θυμηθείτε τη LIVE εξέλιξη του αγώνα από το FL News...

Κ19 ΟΦΗ - Κ19 Άρης 2-1

96' Φινάλε της αναμέτρησης. Ο ΟΦΗ φτάνει στην νίκη με 2-1 επί του Άρη και κατακτά το πρωτάθλημα Νέων της Stoiximan.gr Football League.

94' Νέα προσπάθεια από πλευράς Άρη και πάλι από τον Καλούδη, όμως το σουτ που επιχείρησε δεν ήταν δυνατό, με τον Παπαδάκη να μπλοκάρει.

93' Ευκαιρία για τον Άρη, με το σουτ του Καλούδη να κοντράρει σε σώματα.  Στην συνέχεια της φάσης ο ΟΦΗ προσπάθησε να βγει, χωρίς αποτέλεσμα, στην αντεπίθεση.

91' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ να... τελειώσει το ματς, με τον Περδίκη να βγαίνει απέναντι από τον Μάντζαρη, τον τελευταίο, όμως, να κρατά τον Άρη ζωντανό.

90' Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

89' Ακόμα μία αλλαγή και για τον Άρη, με τον Μακρόπουλο να παίρνει την θέση του Λιάτση.

89' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Λαμπριανίδη να παίρνει την θέση του Κουράκη, με τον τελευταίο να δέχεται την κίτρινη κάρτα του Ντουμιτρέσκου, λόγω καθυστέρησης.

86' Ακόμα μία ταχύτατη αντεπίθεση από πλευράς ΟΦΗ, με την άμυνα του Άρη να κόβει την τελευταία στιγμή.

82' Τέταρτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Σωτηριάδη να παίρνει την θέση του Πότσι.

81' Πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Φουράκη να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του ΟΦΗ, να βγαίνει στον κενό χώρο και σε θέση βολής, όμως το πλασέ του σταμάτησε πάνω στον Μάντζαρη.

78' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Σταυρακάκη να παίρνει την θέση του Σουρνάκη.

75' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Ο Καραΐσκος εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο Παπαδάκης αν και αιφνιδιάστηκε, έκανε την επέμβαση, με τον Καλλίδη εξ επαφής να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.

73' Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, με τον Κοντοπούλη να παίρνει την θέση του Μπουλγκουρίδη.

72' Μικρή διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

68' ΓΚΟΛ 2-1. Άμεση απάντηση από πλευράς ΟΦΗ. Εκτέλεση φάουλ, ο Περδίκης έπιασε την κεφαλιά και κάνει το 2-1 για τους Κρητικούς.

68' Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, με τον Ανδρεάκο να παίρνει την θέση του Πατσιάβα.

66' Ακόμα μία καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μπουλγκουρίδης περνά δύο παίκτες του ΟΦΗ, σουτάρει, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

62' ΓΚΟΛ 1-1. Ήταν η πολύ όμορφη προσπάθεια του Λιάτση, που μετά από δύο ντρίμπλες τροφοδότησε τον Κλιγγόπουλο, που με σουτ λίγο μέσα από την μεγάλη περιοχή, νίκησε τον Παπαδάκη.

61' Κίτρινη κάρτα στον Κοντογιάννη.

60' Σπουδαία στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Γιάντσιο να γυρνά λανθασμένα στον Μάντζαρη, τον Σουρνάκη να παίρνει την μπάλα, όμως την τελευταία στιγμή να γλυστρά, χάνοντας ανεπανάληπτη ευκαιρία.

58' Πολύ όμορφη προσπάθεια του Κλιγγόπουλου από τα αριστερά, με τον παίκτη του Άρη να κάνει την σέντρα, την μπάλα να βρίσκει στον Λαγουδάκη. Οι παίκτες του Άρη διαμαρτυρήθηκαν για χέρι, όμως ο Ντουμιτρέσκου διέταξε την συνέχεια του αγώνα.

55' Αψιμαχία ανάμεσα σε Παπαδάκη και Καλούδη, με τους ψυχραιμότερους να μπαίνουν στην μέση.

53' Ο ΟΦΗ προσπάθησε να βγει στην κόντρα με τον Περδίκη, όμως ο Μάντζαρης "διάβασε" την φάση και βγήκε γρήγορα.

52' Ο Άρης πιέζει τα καρέ του Παπαδάκη, με την άμυνα των Κρητικών να απομακρύνει την τελευταία στιγμή και ενώ ο Μπουλγκουρίδης ήταν έτοιμος για το σουτ.

50' Καλή προσπάθεια και σουτ του Καλούδη, ο Παπαδάκης μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

47' Γρήγορη διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Πότσι στο κεφάλι.

46' Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινησε με μία αλλαγή για τον Άρη, με τον Καλλίδη να παίρνει την θέση του Πολυχρόνου.

46' Έναρξη β' μέρους.

45+3 Φινάλε πρώτου ημιχρόνου.

45+2 Πρώτη κίτρινη κάρτα και σε παίκτη του ΟΦΗ, στον Σουρνάκη, για επικίνδυνο παιχνίδι.

45+1 Ο Μπουλγκουρίδης αστοχεί με σουτ.

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

41' Κίτρινη κάρτα στον Γιάντσιο του Άρη για επικίνδυνο παιχνίδι.

40' ΓΚΟΛ 1-0. Μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ, η μπάλα έφτασε στον Ρεμούνδο που έκανε το δυνατό διαγώνιο σουτ, νικώντας τον Μάντζαρη, με τον ΟΦΗ να ανοίγει το σκορ.

35' Πολύ όμορφο φαλτσαριστό σουτ του Κλιγγόπουλου, έξω από την μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να μην βρίσκει στόχο.

30' Ο ΟΦΗ βγήκε στην επίθεση, με τον Περδίκη να κάνει το δυνατό σουτ, τον Μάντζαρη, όμως, να λέει "όχι".

29' Σπουδαία στιγμή για τον Άρη, με τον Ιγνατιάδη να κάνει την ατομική προσπάθεια από τα αριστερά, τον Καλούδη να κάνει το τακουνάκι από το ύψος της μικρής περιοχής, τον Παπαδάκη, όμως, να αποκρούει και να κρατάει το μηδέν.

24' Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Πολυχρόνου.

13' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Κουράκη, με τον Μάντζαρη να μην αιφνιδιάζεται και να μπλοκάρει την μπάλα.

6' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, με το χτύπημα του Πατσιαβά να κοντράρει σε σώματα.

4' Πρώτη απειλητική επίσκεψη του Άρη στα καρέ του Παπαδάκη, με τον Καλούδη να κάνει το γύρισμα και τον Μπουλγκουρίδη να χάνει το κοντρόλ και να κάνει επιθετικό φάουλ.

1’ Έναρξη της αναμέτρησης.

Last modified onΤρίτη, 27 Ιούνιος 2017 03:15