«Για 85 λεπτά καλύτεροι»

Ο Νίκος Παπαδόπουλος δήλωσε ότι η Παναχαϊκή ήταν καλύτερη από τα Χανιά για 85 λεπτά.

Μετά το 0-0 με τα Χανιά στην Κρήτη για την 9η αγωνιστική της Super League 2, ο προπονητής της Παναχαϊκής, Νίκος Παπαδόπουλος, δήλωσε:

«Έγινε καλό ματς ανάμεσα σε δύο καλές ομάδες. Κατά την άποψή μου για 85 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο ήμασταν καλύτερη ομάδα. Βγάλαμε αρκετές φάσεις, είχαμε αρκετές προυποθέσεις όταν κλέβαμε τις μπάλες να τελειώσουμε τις φάσεις και να σκοράρουμε. Μία από αυτές ήταν στο πρώτο ημίχρονο, σε άδεια εστία.

Δεν τα καταφέραμε και φτάσαμε στα τελευταία πέντε λεπτά να κινδυνεύσουμε κιόλας να μην πάρουμε ένα βαθμό. Πρέπει να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια. Ένας βαθμός είναι ένας βαθμός, παρότι θέλουμε να κερδίζουμε τα παιχνίδια για να ανεβούμε πιο ψηλά στη βαθμολογία. Έκαναν μεγάλη προσπάθεια οι παίκτες και από λεπτομέρειες δεν κερδίσαμε».

Last modified onΤετάρτη, 17 Φεβρουάριος 2021 19:20