Λευκή ισοπαλία στην Καλαμάτα

Δεν δείχνουν να έχουν βρει τον ρυθμό τους οι ποδοσφαιριστές της Παναχαϊκής που έμειναν στο 0-0 με την Καλαμάτα. Δεν δείχνουν να έχουν βρει τον ρυθμό τους οι ποδοσφαιριστές της Παναχαϊκής που έμειναν στο 0-0 με την Καλαμάτα.

Παναχαϊκή και Καλαμάτα έμειναν στο 0-0 σε ένα παιχνίδι που είχε αρκετές φάσεις, αλλά δεν ήρθε το γκολ.

Η Παναχαϊκή έμεινε για ακόμη ένα ματς χωρίς νίκη, αν και πλέον έχουν αρχίσει να μπαίνουν οι βασικοί στη σύνθεση της. Ο Μάριο Μπρέσκα για ακόμη ένα ματς ήταν ο δημιουργός της ομάδας της Πάτρας, αλλά αυτή τη φορά δεν κατάφεραν οι συμπαίκτες του να τελειώσουν τις φάσεις που πρόσφερε. Ο Ηλίας Σολάκης σε αρκετές περιπτώσεις βρέθηκε σε θέση βολής χωρίς να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο τέλος ακυρώθηκε γκολ του Σαλαμαστράκη για επιθετικό φάουλ.

Από την άλλη πλευρά η Καλαμάτα μπήκε δυνατά, έκανε φάσεις απέναντι σε ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας και είχε ένα δοκάρι στα πρώτα λεπτά.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

6’ δοκάρι για την Καλαμάτα με κεφαλιά του Καντούτση έπειτα από κόρνερ του Πασά

12’ ωραίο άνοιγμα του Ντίνα στον Σολάκη, αλλά το πλασέ του ήταν αδύναμο

16’ γύρισμα του Μπρέσκα στην περιοχή, αλλά ο Σολάκης δεν θα προλάβει την μπάλα

30’ κόρνερ του Μπρέσκα, κεφαλιά του Σαλαμαστράκη και η μπάλα άουτ

37’ διαγώνιο σουτ του Μπρέσκα από αριστερά έδιωξε δύσκολα ο Ζαφειρόπουλος

41’ μαρκάρισμα από πίσω του Βοσκόπουλου στον Αθανασόπουλο, αλλά αντί για κόκκινη είδε κίτρινη κάρτα

43’ Ο Ηλιόπουλος έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή της Παναχαϊκής, αλλά ο Βοσκόπουλος με προβολή έσωσε

62’ σουτ του Λίτση φεύγει άουτ

78’ Ο Πασάς βρέθηκε στην περιοχή, αλλά δεν έκανε καλό σουτ

83’ ξαφνικό μακρινό σουτ του Βουνκ που απέκρουσε ο Ζαχαρόπουλος

85’ εκτέλεση φάουλ από τον Μπρέσκα, κεφαλιά γκολ του Σαλαμαστράκη που ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Ζαρόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Τσαγκαράκης (46' Ψυχογιόπουλος), Τσόπελας (46' Τρίψας), Καντούτσης, Γεωργιόπουλος (55' Ανδριόπουλος), Πούτσι (66' Κουρέας), Πασάς, Τσιμικλής, Ηλιόπουλος, Αθανασόπουλος (84' Επιφάνης).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πίτκος, Κοκκίνης (73' Ντιόγκο), Σπίνουλας, Βοσκόπουλος, Σαλαμαστράκης, Καραμανλής, Βουνκ, Μπρέσκα, Σολάκης, Ντίνας, Λίτσης (80' Μπλέγας).

ΠΗΓΗ: eleftheriaonline.gr

Last modified onΚυριακή, 16 Σεπτέμβριος 2012 21:07