LIVE: ΠΑΟ - ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα του Κυπέλλου, Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα, για τη φάση των "16".

Στο πρώτο παιχνίδι οι Ηπειρώτες είχαν επικρατήσει 1-0 στο γήπεδό τους.

LIVE H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90'+3' Τέλος του αγώνα. Ο ΠΑΣ Γιάννινα αποκλείστηκε.

89' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

83' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κολοβέτσιος στη θέση του Μακέντα.

80' Ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

79' Κίτρινη στον Παντελάκη.

77' Δεύτερη κίτρινη στον Κουρμπέλη. Αποβολή.

75' Ο Λέο στη θέση του Ξύδα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

73' Κίτρινες σε Γιαννίκογλου, Δώνη και Καρτάλη.

72' ΓΚΟΛ 3-1 για τον Παναθηναϊκό. Ο Μακέντα εκτέλεσε εύστοχα.

70' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουκουβάλας ανέτρεψε τον Γιόχανσον.

69' Κίτρινη στον Μακέντα.

64' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη.

58' ΓΚΟΛ 2-1 για τον ΠΑΟ με σκόρερ τον Σένκεφελντ. Ο Ολλανδός στόπερ με κοντινό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

56' ΓΚΟΛ 1-1 για τον ΠΑΟ με σκόρερ τον Δώνη. Σέντρα του Ζαχίντ και ο Δώνης που πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας σκόραρε με κεφαλιά.

55' Πιέζει ο Παναθηναϊκός.

51' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ, κεφαλιά του Περέα, έδιωξε με το ένα χέρι ο Γιαννίκογλου.

48' Μακρινό σουτ του Καρτάλη, η μπάλα εκτός εστίας.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Περέα στη θέση του Μπουζούκη.

45'+3' Έληξε το πρώτο ημίχρονο.

45'+2' Κίτρινη στον Μπουκουβάλα.

45' Έξαλλοι στον Παναθηναϊκό με τη φάση του Ινσούα. Δεν ήταν όντως οφσάιντ ο Αργεντινός.

43' Ο Νικολιάς αντί του Κάστρο, δεύτερη αναγκαστική αλλαγή.

36' Σουτ του Ξύδα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Διούδης.

34' Ο Ινσούα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο επόπτης ακύρωσε το γκολ δίνοντας οφσάιντ. Έξαλλος ο Αργεντινός, δέχτηκε κίτρινη για διαμαρτυρία.

32' Εκτέλεση φάουλ του Μακέντα, η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Μπουκουβάλα.

30' Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό, στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής.

27' Σκούρα τα πράγματα πλέον για τον Παναθηναϊκό, που χρειάζεται τρία γκολ.

24' ΓΚΟΛ 0-1 για τον ΠΑΣ! Σκόρερ ο πρώην στόπερ του ΠΑΟ, Νώντας Παντελάκης, με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Αποστολόπουλου.

23' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λιάσος στη θέση του Σιόντη.

21' Σουτ του Γιόχανσον έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

19' Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.

17' Ο ΠΑΣ Γιάννινα επιδιώκει να φεύγει ταχτύτατα στην κόντρα για να κάνει τη ζημιά στον Παναθηναϊκό.

13' Κεφαλιά του Μακέντα, η μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

12' Ο Ξύδας βρέθηκε απέναντι από τον Διούδη, προσπάθησε να τον περάσει, μάζεψε ο κίπερ του Παναθηναϊκού.

11' Γυριστό σουτ του Σένκεφελντ, μπλόκαρε ο Γιαννίκογλου.

9' Ο ΠΑΣ Γιάννινα αμύνεται στο μισό γήπεδο, πιέζει ο Παναθηναϊκός.

5' Δυναμικό ξεκίνημα από τον Παναθηναϊκό.

2' Φάουλ του Μακέντα στον Παντελάκη, διαμαρτυρίες στο ΟΑΚΑ. Ο Ιταλός, όμως, πράγματι σήκωσε ψηλά το κεφάλι.

1' Ξεκίνησε το ματς.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Γιαννίκογλου, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Κάστρο, Καρτάλης, Ξύδας, Κρίζμαν, Παμλίδης.

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Δώνης, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, Ζαχίντ, Μακέντα.

Last modified onΤετάρτη, 15 Ιανουάριος 2020 19:12