LIVE: Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα φιλοξενείται στην Ημαθία από τη Βέροια για το Κύπελλο. LIVE η εξέλιξη του αγώνα (19.30).

Στους Ζωσιμάδες ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε νικήσει 1-0 τη Βέροια για την 5η φάση του Κυπέλλου. Η ομάδα της Ημαθίας φιλοξενεί τους Ηπειρώτες στην έδρα της, στη ρεβάνς. Το Fl News καλύπτει live την εξέλιξη του αγώνα.

Βέροια: Τσιμόπουλος, Ζούρκος Αλ., Στάμου. Μανιώτης, Μουχάλης, Μπλέτσας, Ταϊρης, Μεληκιώτης, Χαντζάρας, Σκαθαρούδης, Σιμόνι.

Αναπληρωματικοί: Μπλατσιώτης, Μουρατίδης, Ζούρκος Ν., Βεργώνης, Πέντα, Πολύζος, Πασάς.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Γιαννίκογλου, Οικονομόπουλος, Πήλιος, Σκόνδρας, Ζιούλης, Λιάσος, Π. Γκαρσία, Νάουμετς, Λέο, Ξυδάς, Παμλίδης.

Αναπληρωματικοί: Περιστερίδης, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Σιόντης, Λώλης, Ράντοβατς, Κρίζμαν.
Διαιτητής: Βουρνέλης με βοηθούς τους Τοροσιάδη και Φράγιο, όλοι του Σ.Δ. Μακεδονίας.

1' Έναρξη αναμέτρησης
6' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς με τον Λέο να βγαίνει μόνος με τον Τσιμόπουλο αλλά να σουτάρει άουτ
11' Ωραία μπροστινή μπαλιά του Ζούρκου για τον Σιμόνι, με τον τελευταίο να μην προλαβαίνει τη μπάλα
13' Κόρνερ του Σκαθαρούδη, κεφαλιά του Ζούρκου, η μπάλα κοντράρει και φεύγει και πάλι κόρνερ
18' Στο έδαφος ο Στάμου, του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες
20' Επιστρέφει στο ματς ο Στάμου
22' Ξανά στο έδαφος ο Στάμου, δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει το ματς
23' Αναγκαστική αλλαγή για τη "Βασίλισσα", με τον Μουρατίδη να παίρνει την θέση του Στάμου
37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Σουτ του Παμλίδη λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό της "Βασίλισσας", ξεγελάει τον Τσιμόπουλο και καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1!
41' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ! Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 1-1!
41' Ο Μεληκιώτης με ωραίο πλασαριστό σουτ μέσα από την περιοχή και από αριστερά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννίκογλου γράφοντας το 1-1
45' 2 λεπτά καθυστερήσεις
47' Σκορ ημιχρόνου 1-1
46' Έναρξη Β' Ημιχρόνου
49' Πλασαριστό σουτ του Νάουμετς μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει άουτ
53' Βέροια: Πέντα αντί Μεληκιώτη
62' Σουτ του Χαντζάρα μέσα από την περιοχή και από πλάγια θέση, η μπάλα φεύγει άουτ
63' Κίτρινη στον Γιαννίκογλου για καθυστέρηση
65' Ο Παμλίδης μπήκε ωραία από δεξιά στην περιοχή της ΒΕΡΟΙΑΣ, απέφυγε τον Μανιώτη, έκανε και το σουτ αλλά ο Τσιμόπουλος απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ
67' Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει η Βέροια.
68' Το εκτελεί ο Πέντα, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
70 ΠΑΣ Γιάννινα: Σιόντης αντί Πιτού Γκαρσία
73' Βέροια: Πασάς αντί Χαντζάρα
77' ΠΑΣ Γιάννινα:Ράντοβατς αντί Νάουμετς
85' Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μουχάλη
85' Αποχωρεί υποβασταζόμενος, δύσκολα θα συνεχίσει το ματς!
88' ΠΑΣ Γιάννινα: Λώλης αντί Ξύδα
92' Ο Σιμόνι σκοράρει όμως ο βοηθός είχε υποδείξει οφσάιντ τον παίκτη της Βέροιας
93' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ
93' 2-1 για τον ΠΑΣ με τον Πήλιο
94' Τέλος αναμέτρησης. Σκορ 1-2

Last modified onΤετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 21:27