LIVE: Εργοτέλης - Τρίκαλα

Το Fl News καλύπτει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Τρίκαλα για το Κύπελλο.

Τα Τρίκαλα είχαν επικρατήσει με 3-2 του Εργοτέλη στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων, στο πλαίσιο της 5ης φάσης του Κυπέλλου. Το Fl Νews καλύπτει ζωντανά την εξέλιξη της ρεβάνς στο Παγκρήτιο (17.15):

94' Λήξη του αγώνα. Τα Τρίκαλα προκρίθηκαν στους «16» του Κυπέλλου.

91' Σουτ του Κουατέγκ μέσα από την περιοχή και δεξιά, άουτ η μπάλα.

90' Από θέση βολής ο Τσέλιος έκανε το σουτ, έδιωξε ο Ζαρόπουλος.

88' Ο Τσέλιος σούταρε έξω από την περιοχή με φάλτσο, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

87' Κεφαλιά του Γιαννίτση μετά από εκτέλεση φάουλ του Λώττα, η μπάλα άουτ.

82' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Λώττας αντί του Άλεκσιτς.

77' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Οικονομόπουλος αντί του Πέλκα.

72' Το σουτ του Κουατέγκ πέρασε πάνω από το δοκάρι.

68' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κοιλιάρας αντί του Οικονόμου.

64' Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Πελάεθ αντί του Ελευθεριάδη.

61' Σουτ του Μπρους έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

60' Τα Τρίκαλα εξακολουθούν και παραμένουν μπροστά στο σκορ. Ο Εργοτέλης δεν μπορεί να φτάσει σε τελική.

49' Aδύναμο σουτ του Τσέλιου, μπλόκαρε ο Ζαρόπουλος.

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλαγές για τον Εργοτέλη. Ο Ροβίθης αντί του Μανουσάκη και ο Κουατέγκ αντί του Σταθόπουλου.

45' Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Πλέον ο Εργοτέλης χρειάζεται δύο γκολ για να πάρει την πρόκριση.

41' Κεφαλιά του Έφορντ από κοντά, έπεσε και μπλόκαρε ο Ζαρόπουλος στην αριστερή γωνία.

36' Πιέζει πολύ για την ισοφάριση ο Εργοτέλης.

32' Σουτ του Παπαγεωργίου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο κίπερ του Εργοτέλη.

25' Σουτ του Ντόση έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

22' Ο Εργοτέλης ζήτησε πέναλτι για χέρι του Βέρτζου. Δεν καταλογίστηκε παράβαση.

7' ΓΚΟΛ 0-1 για τα Τρίκαλα. Ύστερα από κόντρες στην περιοχή και εκτέλεση φάουλ από αριστερά, ο Βέρτζος με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ.

1' Σέντρα του αγώνα.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Μπότε, Σπίριακ, Οικονόμου, Πέιος, Μπρους, Μπουτσάκης, Τσέλιος, Έφορντ, Σταθόπουλος, Μανουσάκης

Τρίκαλα (Περικλής Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Γρηγορόπουλος, Ντοσης, Γιαννίτσης, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πέλκας, Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης, Άλεκσιτς, Τσίπρας

Διαιτητής: Βλάχος Ανδρέας (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Πριόνας Δαυίδ (Εύβοιας) – Νικολάου Χρήστος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Αντωνίου Ελένη (Αν. Αττικής)

Last modified onΤρίτη, 03 Δεκέμβριος 2019 19:05