Γκόγκιτς: «Λογικό που πιεστήκαμε»

Ευχαριστημένος από το 1-1 με τον Πιερικό ο προπονητής του Εργοτέλη.

Ο Σίνισα Γκόγκιτς είπε στη συνέντευξη Τύπου: «Συγχαρητήρια στα παιδιά γιατί έπαιζαν 35 λεπτά με δέκα παίκτες. Έδωσαν ό,τι μπορούσαν για να πετύχουν το καλύτερο δυνατό. Ξέρουμε τον τρόπο παιχνιδιού του Πιερικού και ξέραμε τι θα συναντήσουμε. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι αλλά θέλαμε κι άλλο για να το σιγουρέψουμε. Κάναμε φάσεις αλλά δεν πετύχαμε άλλο τέρμα. Και αν δεν κάνεις γκολ και μείνεις με 10, είναι λογικό ο αντίπαλος να πιέσει και να ανατρέψει το αποτέλεσμα. Η ισοφάριση ήρθε από δίκαιο πέναλτι και σωστή αποβολή. Στο μεγαλύτερο διάστημα παίξαμε καλή μπάλα και αυτό είναι ευχάριστο. Πρέπει φυσικά να σκεφτούμε ότι διαθέτουμε πολλούς παίκτες μικρής ηλικίας. Οι φίλοι του Πιερικού θα ευχαριστήθηκαν με το παιχνίδι. Ευχαριστώ και τον Πιερικό για τη φιλοξενία του».

Ο Άγγελος Χαντί εκπροσώπησε τους ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη και είπε: «Ακολουθήσαμε πιστά τις οδηγίες του προπονητή μας, προσπαθήσαμε και αξίζαμε να πάρουμε τους βαθμούς της νίκης, μέχρι που το παιχνίδι έγινε1-1. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους συμπαίκτες μου, αλλά και στον Πιερικό που είναι μια καλή και φιλόδοξη ομάδα».

Last modified onΚυριακή, 14 Οκτώβριος 2012 22:33