«Βήματα παραπάνω»

Στο μέταλλο και το DNA του Ιωνικού στάθηκε ο Δημήτρης Σπανός.

Ο τεχνικός του Ιωνικού, Δημήτρης Σπανός μετά τη νίκη (2-1) της ομάδας του απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας δήλωσε:

«Γνωρίζαμε εξ αρχής πως θα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε μια καλή ομάδα που η θέση της είναι πλασματική. Περάσαμε ένα 20λεπτο που πραγματικά ήταν δύσκολο, θεωρώ ότι αντέξαμε, βγάλαμε τα ψυχικά μας αποθέματα και γυρίσαμε το ματς από την ισοπαλία που ίσως σε κάποιες στιγμές πιστέψαμε ότι ίσως δεν θα γίνει. Όμως η ομάδα βγάζει μέταλλο, έχει το DNA του Ιωνικού και δεν παρατά κανένα παιχνίδι.

Είμαι ευχαριστημένος πάρα πολύ για 60 λεπτά, ειδικά στο πρώτο μέρος η ομάδα ήταν φανταστική, έχασε ευκαιρίες, πέτυχε το γκολ, θεωρώ όμως ότι θα πρέπει να είμαστε έτσι και στα 90 λεπτά. Από εδώ και πέρα, θέλει σεμνότητα, ταπεινότητα, δουλειά και όχι λόγια. Εμείς ξεκινήσαμε με το σκεπτικό να είμαστε στην πρώτη 6άδα, θεωρώ ότι κάνουμε βήματα παραπάνω και ίσως να κάνουμε ακόμα περισσότερα. Το μότο μας όμως, η ιδέα μας, είναι λίγα λόγια και πολλή δουλειά».

Last modified onΚυριακή, 21 Μάρτιος 2021 19:25