«Η διοίκηση δεν μας πιέζει»

Πιο ευρεία νίκη δικαιούνταν απέναντι στην Παναχαϊκή ο ΟΦ Ιεράπετρας σύμφωνα με τον Τίμο Καβακά.

Ο προπονητής του ΟΦ Ιεράπετρας Τίμος Καβακάς δήλωσε μετά τη νίκη (1-0) απέναντι στην Παναχαϊκή:

«Πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι σε μία ιστορική και πολύ καλή ομάδα. Μας δημιούργησε πολλά προβλήματα στο πρώτο ημίχρονο. Είχε την υπεροχή, αλλά στο πρώτο 45λεπτο οι ευκαιρίες ήταν μοιρασμένες. Στο δεύτερο ημίχρονο διορθώσαμε το παιχνίδι μας, ήμασταν καταιγιστικοί και το 1-0 βάσει ευκαιριών είναι μικρό.

Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά και σε όλο τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο. Η συνέχεια παραμένει πολύ δύσκολη. Να χαρούμε σήμερα, γιατί έχουμε πάλι αύριο ταξίδι. Εδώ και αρκετά ματς έχουμε βελτιωθεί. Παίζουμε ωραίο ποδόσφαιρο. Χάσαμε ματς στις λεπτομέρειες. Μέσα από τη δουλειά των παιδιών ξέραμε ότι η ομάδα θα πάρει βαθμούς. Πιστεύουμε σ' αυτά.

Το σημαντικότερο είναι ότι η διοίκηση δεν μεταφέρει άγχος και πίεση. Αυτό λειτουργεί ευνοϊκά και ένας καθοριστικός παράγοντας για τα θετικά αποτελέσματα είναι κι αυτός».

Last modified onΚυριακή, 14 Μάρτιος 2021 17:09