Ήττα με άρωμα... Σούπερ Λιγκ

Φιλική ήττα με 3-2 γνώρισε ο Θεσπρωτός από τον Παναιτωλικό στο «Emileon».

Τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο αντιμετώπισε σε φιλικό παιχνίδι ο Θεσπρωτός, την Τρίτη (20/10) όπου και ηττήθηκε με 3-2. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας αν και προηγήθηκε νωρίς στο πρώτο μέρος με τον Πέντσα δεν κατάφερε να διατηρήσει για πολύ το προβάδισμα.

Με εκτέλεση πέναλτι ο Παναιτωλικός ισοφάρισε στο 45' σε 1-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Αέρα δύο τερμάτων πήραn οι γηπεδούχοι στην ενάρξη του δευτέρου ημιχρόνου ενώ το μόνο που κατάφερε το σύνολο του Χουάν Ραμόν Ρότσα ήταν να μειώσει σε 3-2 στο 70' με τον Πατσέκο.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Σκαρντοβέλι, Αρσούρα, Σκιαδάς, Άλβαρεζ, Ταχάρ, Βέργος, Μεντόσα, Μαλής, Τσιγγάρας, Σκόνδρας. Αγωνίστηκαν και οι: Καλαντζής, Τρομπούκης, Δήμου, Θεοδώρου, Βασίλας, Σοροβός.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Γώγος, Ζούρκος, Κατίδης, Κοντοές, Κωνσταντακόπουλος, Κωνσταντίνου, Πέντσας, Φερνάντο, Γκανσιέρ, Πατσέκο. Αγωνίστηκαν και οι: Κολιοφούκας, Καρδάνης, Ζιώγας, Κατσής, Ντόκο, Πετράκης, Πούφλης, Ταουσάνης και Ντερβίση.

Last modified onΤετάρτη, 21 Οκτώβριος 2020 10:51