Εβαλε φωτιά η Τρίγλια, 1-0 τον Ιωνικό!

"Φωτιά" στο πρωτάθλημα της Football League, όσον αφορά την 2η προνομιούχο θέση, έβαλε η Τρίγλια, η οποία επικράτησε 1-0 του Ιωνικού!

Η ομάδα της Χαλκιδικής έδωσε το δικαίωμα σε Νίκη Βόλου και Διαγόρα -μετά τις μεγάλες νίκες τους- να πλησιάσουν την ομάδα της Νίκαιας σε απόσταση αναπνοής!

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι, πέτυχε στο 81ο λεπτό ο Παπαδημητρίου, ενώ στο 67' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Μπρίτο!

Σημειώνεται ότι στο 85ο λεπτό, ο Ιωνικός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κρητικού.

Τρίγλια (Πολλαετίδης): Παλαβράκης, Σγουρής, Σαρβανίδης. Ζώτος, Παπαστεριανός, Σμυρλής, Ευθυμιάδης, Μπρίτο, Καλαϊτζίδης, Ναζίλδης

Ιωνικός (Χαραλαμπίδης): Κουρεπίνης, Πολίμος, Κολλάρας, Ιωάννου, Παπατζίκος, Κρητικός Ν., Γκοτσούλιας (68′ Τιεντσέ), Μάναλης (53′ Ματσούκας), Βλαχομήτρος, Κουιρουκίδης (64′ Σμυρλής), Κρητικός Σ.

Last modified onΚυριακή, 08 Μάρτιος 2020 17:21