Θρίλερ και ισοπαλία στη Ρόδο

Στο 2-2 έμειναν Ιάλυσος και Ασπρόπυργος, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Και τα τέσσερα γκολ επιτεύχθηκαν στο β' ημίχρονο, καθώς στο πρώτο 45λεπτο, ο Ασπρόπυργος δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ την υπεροχή του.

Οι γηπεδούχοι "έσωσαν" το βαθμό στο 89ο λεπτό, με γκολ του Μακρυδημήτρη!

Νωρίτερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί δύο φορές. Στο 48' με τον Φράγκο, για να ισοφαρίσει στο 68' με πέναλτι ο Ρεκλείτης (το κέρδισε ο Μαραγκουδάκης από τον Φιλίποβιτς).

Και στο 78', έπειτα από σέντρα του Νικολακάκη από δεξιά, ο Πολέτο με κεφαλιά έκανε το 1-2. Λίγο πριν συμπληρωθεί το 90λεπτο, ο Μαραγκουδάκης βρήκε χώρο έξω από την περιοχή, σούταρε, η μπάλα κόντραρε και στρώθηκε στον Μακρυδημήτρη, ο οποίος μόνος απέναντι στον Κολοβούρη, δεν αστόχησε πετυχαίνοντας το 2-2

Ιάλυσος (Παντέλης): Ανδρούτσος, Πριόνας (64′ Ντιατά), Χειμωνέττος (46′ Κούντικ), Παγώνης, Μακρυδημήτρης, Ρεκλείτης, Μπάρδης, Μαστραντωνάκης (80′ Κουγιός), Γιώργου, Χειρίτραντας, Μαραγκουδάκης.

Ασπρόπυργος (Βαζάκας): Κολοβούρης, Νικολακάκης, Φίλιποβιτς, Ζώνας, Σταγάκης, Μπαξεβάνου, Νικολάου, Γκατσολάρι (84′ Ζαχαρός), Φράγκος (62′ Μίλιτς), Πολέττο (90+3′ Ρόπας), Ζγκούρι.

Last modified onΣάββατο, 07 Μάρτιος 2020 17:21