Το... κόλλησε στο 92' ο Κολλάς!

Με γκολ του Κολλά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Θεσπρωτός νίκησε 1-0 την Καβάλα για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League!

Ενα παιχνίδι, το οποίο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, κι όμως κρίθηκε με χιτσκοκικό φινάλε! Στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Δημήτρουλας έκανε την πάσα και ο Κολλάς με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δήμιζα και προκάλεσε πανζουρλισμό στο Στάδιο της Ηγουμενίτσας.

Ο σκόρερ είχε και τις καλύτερες φάσεις στον αγώνα, πριν το γκολ. Στο 9' έχασε διπλή ευκαιρία να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και στο 62' το σουτ που επιχείρησε πέραε δίπλα από το δοκάρι του Δήμιζα!

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κίναλης, Ζούρκος, Κολλάς, Σερβιλάκης, Καρβούνης, Βουκομάνοβιτς (68' Καζβιρόπουλος), Κοντοές, Κωνσταντακόπουλος, Ραμίρεζ, Μπίκας (81' Δημήτρουλας), Ευθυμίου (78' Κωνσταντίνου)

ΚΑΒΑΛΑ: Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Θωμαϊδης (76' Μελισσόπουλος), Στίκας, Μαϊδάνος, Ορφανίδης Π. (66' Οκάν), Παπαδόπουλος Β., Σκαθαρούδης (59' Ορφανίδης Λ.)

Last modified onΚυριακή, 09 Φεβρουάριος 2020 17:29