LIVE: Καλαμάτα - Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε LIVE από το FLNEWS.GR την εξέλιξη του πρώτου αγώνα για τη φάση των "16" του Κυπέλλου, ανάμεσα στην ουραγό της Football League, Καλαμάτα και τον πρωτοπόρο της Super League 1, Ολυμπιακό.

LIVE H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

94' Τελικό αποτέλεσμα. Ο Ολυμπιακός νίκησε 0-2.

90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.

88' Σουτ του Γκερέρο, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Στεφανάκος.

83' Σουτ του Κούτρη στην κίνηση, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

80' Ο Μπέλιτς αντί του Μπενζιά.

73' Ο Ξενιτίδης αντί του Χριστοδουλόπουλου.

71' Ο Αλεξόπουλος αντί του Νατσιόπουλου.

68' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό σε πλασέ στην κίνηση από τον Γκερέρο, από σέντρα του Κούτρη.

66' Ο Κουϊρουκίδης αντί του Ράκιτς.

64' Ο Μάρκοβιτς αντί του Αβραάμ.

64' Ο Ζαχαρόπουλος αντί του Οσμανάγκιτς.

59' Σουτ του Κούτρη μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα άουτ.

53' ΓΚΟΛ 0-2 για τον Ολυμπιακό. Από εξαιρετική μπαλιά του Λοβέρα, ο Χριστοδουλόπουλος με κοντινή προβολή βρήκε δίχτυα.

51' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπενζιά, έδιωξε με το ένα χέρι ο Στεφανάκος.

46' Σουτ του Νατσιόπουλου έξω από την περιοχή, έδιωξε με το ένα χέρι ο Αλέν.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

45' Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

43' Σουτ του Στεργίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

42' Σουτ του Οσμανάγκιτς για την Καλαμάτα, η μπάλα κόντραρε.

39' Εκτέλεση φάουλ του Λοβέρα, κεφαλιά του Γκερέρο, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.

36' Ο Ράκιτς από κοντά έκανε την κεφαλιά από σέντρα του Στεργίδη, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι. Μεγάλη ευκαιρία.

33' Σουτ του Κούτρη έξω από την περιοχή και αριστερά, μπλόκαρε ο Στεφανάκος.

30' Σέντρα του Κούτρη από αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλα τα σώματα. Στη συνέχεια ο Γκασπάρ από δεξιά έκανε νέα σέντρα, ο Κούτρης έκανε αδύναμο σουτ και μπλόκαρε ο Στεφανάκος.

27' Γύρισμα του Κούτρη από αριστερά, ο Γκασπάρ κοντρόλαρε, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από τη συμβολή των δοκών.

24' Ο Ράκιτς προσπάθησε να πιάσει την κεφαλιά, αλλά υπό την πίεση του Αβραάμ δεν την έκανε όπως το ήθελε.

20' Σε παθητικό ρόλο η Καλαμάτα σε αυτό το πρώτο 20λεπτο.

18' Ο Χριστοδουλόπουλος έπεσε στην περιοχή της Καλαμάτας από μαρκάρισμα του Μπάμπη, αλλά σύμφωνα με τον διαιτητή δεν υπήρχε παράβαση.

16' Δεν έχει κάνει τελική μέχρι στιγμής η Καλαμάτα.

13' Σουτ του Ραντζέλοβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε.

6' ΓΚΟΛ 0-1 για τον Ολυμπιακό. Ο Ραντζέλοβιτς έκανε το σουτ με το αριστερό μέσα και δεξιά από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα.

1' Ξεκίνησε το ματς.

Ενα λεπτό σιγής στη μνήμη του Ηλία Λαγογιάννη, που έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 68 ετών. Επρόκειτο για παλαίμαχο τερματοφύλακα της Καλαμάτας.

Για τον Ολυμπιακό στον πάγκο: Τζολάκης, Μάρκοβιτς, Μπέλιτς, Βοϊλης, Μαρίνος, Ξενιτίδης, Φέκκας.

Στον πάγκο για την Καλαμάτα: Πάντος, Αλεξόπουλος, Πετσίτης, Καντούτσης, Ζαχαρόπουλος, Κουϊρουκίδης, Γαλούπης.

Η ενδεκάδα της Καλαμάτας: Στεφανάκος, Χριστοφιλέας, Τόλι, Κωνσταντινόπουλος, Μπάμπης, Τριποτσέρης, Στεργίδης, Ηλιόπουλος, Νατσιόπουλος, Ράκιτς, Οσμανάγκιτς.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Αλέν, Σισέ, Αβραάμ, Μεριά, Κούτρης, Γκασπάρ, Μπενζιά, Λοβέρα, Ραντζέλοβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Γκερέρο.

Last modified onΤετάρτη, 08 Ιανουάριος 2020 17:03