LIVE: ΑΕΛ - Καλαμάτα

Το Fl News μεταφέρει live την προσπάθεια της Καλαμάτας να αποκλείσει την ΑΕΛ από το Κύπελλο.

Στον πρώτο αγώνα η Καλαμάτα έκανε τη μεγάλη έκπληξη και νίκησε 3-0 την ΑΕΛ, στον πρώτο αγώνα για την 5η φάση του Κυπέλλου. LIVE από το Fl News η ρεβάνς στο AEL FC Arena (19.30).

Διαιτητής: Γκορτσίλας (Μακεδονίας).
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης) – Νικολαΐδης (Μακεδονίας).
4ος διαιτητής: Τσοπουλίδης (Ξάνθης)

Λάρισα: Κρίστινσον, Μόρας, Μιχαήλ, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Σεσέροβιτς, Κάτσε, Μπούστος, Ουάρντα, Ασούμπρ, Ντάουντα
Καλαμάτα: Στεφανάκος, Τσουβαλτσίδης, Κωνσταντινόπουλος, Τσιβελεκίδης, Καντούτσης, Τζόκιτς, Ζαχαρόπουλος, Στεργίδης, Αλεξόπουλος, Οσμάναγκιτς, Βουκμίροβιτς

Στους πάγκους των δύο ομάδων:

Για την ΑΕΛ: Σουλούκος, Μιλοσάβλιεβιτς, Καρανίκας, Μπράλιτς, Πινακας, Νουνιτς, Φατιόν.

Για την Καλαμάτα: Πάντος, Γκελγκέρια, Ράκιτς, Δήμος, Μπάμπης, Καζβιρόπουλος, Τσαταλπασίδης

1' Έναρξη αναμέτρησης
2' Σέντρα από τον Ουάρντα, μπλοκάρει εύκολα ο Στεφανάκος
6' Ο Ουάρντα θα πιάσει το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, στην αγκαλιά του Στεφανάκου.
8' Πρώτη επιθετική προσπάθεια της Καλαμάτας με τον Αλεξόπουλο, τον έκοψε ο Μπέρτσος που πήρε και το επιθετικό φάουλ
17' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λάρισα
21' Εκτέλεσε ο Κάτσε, άουτ η μπάλα
21' Κίτρινη κάρτα στον Σεσέροβιτς (για τα σπρωξίματα πριν την εκτέλεση του φαουλ)
21' και στον Καντούτση για τον ίδιο λόγο
23' Ζητούν πέναλτι οι παίκτες της ΑΕΛ για χέρι του Τζόκιτς, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
24' Φάουλ για την Καλαμάτα
25' Δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Κρίστινσον, μετά από εκτέλεση του Οσμάνατζιτς
27' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαύρη Θύελλα! Σέντρα του Κωνσταντινόπουλου, πετάγεται ο Στεργίδης, θα μπλοκάρει ο Κρίστινσον.
29' Οφσάιντ ο Ντάουντα για την ΑΕΛ
30' Ωραία επιθετική ενέργεια της ΑΕΛ. Η μπάλα θα φτάσει στον Ουάρντα, που θα την γυρίσει στον Μπούστος. Αυτός θα πιάσει έναν... κεραυνό με την μπάλα να περνά ξυστά πάνω από τα δοκάρια του Στεφανάκου!
31' Νέα σέντρα από τον Ουάρντα, κεφαλιά του Ντάουντα λίγο έξω η μπάλα
36' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία της Μαύρης Θύελλας η μπάλα.
37' Κίτρινη στον Τσιβελεκίδη, για καθυστερήσεις
41' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ
41' Ο Στεφανάκος θα αποκρούσει σε κόρνερ μετά την εκτέλεση του φάουλ από τον Ουάρντα.
42' Κίτρινη Μπούστος για κράτημα. Η Καλαμάτα θα βγει στην αντεπίθεση μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Μπούστος θα κάνει επίτηδες φάουλ και θα δει την κίτρινη κάρτα
44' Κίτρινη σε Κωνσταντινόπουλο για επικίνδυνο φάουλ
45' Φάουλ από καλή θέση για την ΑΕΛ με τον Ουάρντα
45' Εκτελεί ο Ουάρντα, διώχνει ο Στεφανάκος, η μπάλα φτάνει στον Μπέρτο. Το σουτ που επιχείρησε βρήκε στους αμυντικούς της Καλαμάτας και βγήκε κόρνερ.
45' Τραυματίστηκε στη φάση ο Στεφανάκος, που του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες
46' Νέο φάουλ για την ΑΕΛ
46' Σκορ ημιχρόνου 0-0
46' Έναρξη Β' Ημιχρόνου
46' Λάρισα: Καρανίκας στη θέση του Μπέρτου και Νούνιτς στη θέση του Ασούμπρε
48' Πέναλτι για την ΑΕΛ
48' Για χέρι του Τσιβελεκίδη, διαμαρτύρονται οι παίκτες της Καλαμάτας
48' Κίτρινη στον πάγκο της ΑΕΛ, ο Ουάρντα εκτελεστής του πέναλτι
48' Γκολ με τον Ουάρντα για την ΑΕΛ, με πέναλτι 1-0
55' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή. Μπλόκαρε ο Στεφανάκος
57' Καλαμάτα: Ο Μπάμπης στη θέση του Οσμάνατζιτς
60' Άστοχο σουτ του Μπούστους
64' Μεγάλη επέμβαση από τον Στεφανάκο. Ο Καρανίκας σεντράρει, ο Κάτσε θα πιάσει το σουτ με τον Στεφανάκο να αποκρούει εντυπωσιακά. Στη συνέχεια θα προλάβει και τον Ουάρντα πριν φτάσει τη μπάλα!
66' Φάουλ με τον Ουάρτνα για την ΑΕΛ
67' 6ο κόρνερ για την ΑΕΛ που πιέζει στο β΄ ημίχρονο
70' Ανάποδο ψαλιδάκι από τον Μιχαήλ, χωρίς τύχη...
72' Λάρισα: Ο Μιλοσάβλιεβιτς στη θέση του Σεσέροβιτς
76' Κακό σουτ του Στάνκοβιτς από το ύψος του πέναλτι. Αρχίζουν να εκνευρίζονται οι παίκτες της ΑΕΛ.
78' Πρώτες βοήθειες σε Στεφανάκο και Γκελγκέρια. Προηγήθηκε η σπουδαία επέμβασή του σε κεφαλιά του Μόρα
80' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΛ από στημένη φάση. Ο Κάτσε εκτέλεσε φάουλ, ο Ντάουντα την κεφαλιά, η μπάλα άουτ
80' Καλαμάτα: Δήμος στη θέση του Τζόκιτς
85' Καλαμάτα: Ρακιτς στη θέση του Βουκμίροβιτς
87' Οφσάιντ ο Ντάουντα, δεν μετρά το γκολ που πέτυχε
89΄Κερδίζει επιθετικό φάουλ, χρόνο και ανάσες ο Κωνσταντινόπουλος!
90' 6 λεπτά καθυστερήσεις
96' Κίτρινη στον Στεφανάκο για καθυστερήσεις.
96. Τέλος αγώνα. ΣΚΟΡ 1-0

Last modified onΤετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 21:27