Εύκολα ο Ιωνικός, 2-0 την Τρίγλια

Ο Ιωνικός νίκησε 2-0 την Τρίγλια στη Νίκαια για την 10η αγωνιστική της Football League και παρέμεινε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, πίσω από τα Τρίκαλα.

Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο σημείωσε ο Ιωνικός και τελείωσε από νωρίς την υπόθεση νίκης απέναντι στην Τρίγλια.

Στο 33' έγινε το 1-0, με τον Καλλέργη να πασάρει και τον Κρητικό να σκοράρει για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική.

Ο Ιωνικός είχε την πρωτοβουλία του αγώνα και τις ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ, το οποίο ήρθε στο 63ό λεπτό, με σκόρερ τον Βλαχομήτρο, ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο παιχνίδι.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Κουρεπίνης, Μουστάκης, Κολλαρας, Παπατζίκος, Ιωάννου, Τιεντσέ, Φουρλάνος (26' Παπούτσογιαννοπουλος), Μακρίδης (68' Καλογέρης), Κρητικός, Καλλέργης, Μάναλης (62' Βλαχομήτρος)

ΤΡΙΓΛΙΑ: Παλαβράκης, Ζώτος, Κουρέας, Σγουρός, Μιλκούδης, Πότσι (65' Σαρβανίδης), Παπαδημητρίου, Εππας (58' Αμαραντίδης), Ευθυμιάδης (65' Μπουλγκουρίδης), Ντούνγκα, Λεμονής.

Last modified onΚυριακή, 01 Δεκέμβριος 2019 17:56