Θεσπρωτός - Αιγάλεω 0-1 στο 90'!

Με γκολ του Τσιλιγκίρη στο 90ό λεπτό, το Αιγάλεω επικράτησε 1-0 εκτός έδρας του Θεσπρωτού για την 10η αγωνιστική της Football League.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για το Σίτι, μετά τον Θωμά Γράφα στον πάγκο, αλλά και μετά από 4 διαδοχικές ήττες.

Το σενάριο του αγώνα εξελίχθηκε... περίεργα Στο πρώτο ημίχρονο, το Αιγάλω θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ με τον Σταματάκη και τον Τσιλιγκίρη, αλλά το πρώτο 45λεπτο έκλεισε χωρίς τέρματα.

Στο 65' η ομάδα της Ηγουμενίτσας κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Σικαλιάς απέκρουσε την εκτέλεση του Ευθυμίου! Η είσοδος του Φαρινόλα στο 75ο λεπτό έκανε πιο έντονη την επιθετική παρουσία του Αιγάλεω και η λύτρωση ήρθε στο 90ό λεπτό, όταν ο Τσιλιγκίρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1, χαρίζοντας στην ομάδα του μια νίκη βάλσαμο, που της έδωσε το δικαίωμα να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κωνσταντάκος, Δημήτρουλας, Σερβιλάκης, Νόνης, Καρβούνης, Βιγιαφάνιε, Ραμιρεζ(85' Κωνσταντίνου), Γώγος, Ευθύμιου(67' Μπίκας), Κολλάς(80' Κολτσίδας), Ντάλα Κοστα

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιας, Σπυρόπουλος, Ψάνης, Συριοπουλος, Παπανικόλας, Τσίτσαρης, Χατζηιωαννίδης(75' Φαρινόλα), Σταματάκης(74' Μπαξεβάνου), Ροτζέριο, Λάμπρου, Τσιλιγκίρης

Last modified onΚυριακή, 01 Δεκέμβριος 2019 18:29