Kόλλησαν στο μηδέν Ιάλυσος και Καβάλα

Ιάλυσος και Καβάλα έμειναν στο 0-0, στο Οικονομίδειο, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Football League.

Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά τους έλειψε το γκολ, όπως και στην Καβάλα, η οποία "πέταξε" το πρώτο ημίχρονο.

Στο 50ο λεπτό ο Ιάλυσος είχε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, με τον Μπαρέτα, ο οποίος δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να νικήσει τον Παπαδόπουλο.

Η Καβάλα "απάντησε" στο 77’, αλλά ο Ανδρούτσος έσωσε την εστία του σε προσπάθεια του Μαρκόπουλου, ενώ ο πορτιέρε των γηπεδούχος ήταν εκεί όταν χρειάστηκε σε κεφαλιά του ίδιου παίκτη στια καθυστερήσεις.

Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος, αφήνοντας ικανοποιημένους περισσότερο τους γηπεδούχους.

Κίτρινες: Νατσιόπουλος (85’) - Γαβιηλίδης (20’)

ΙΑΛΥΣΟΣ (Μαρσέλο Τροΐζι): Ανδρούτσος, Τριποτσέρης, Μαραγκουδάκης, Γιώργου, Χειμωνέττος, Ρεκλείτης, Νατσιόπουλος,, Μακρυδημήτρης, Μπαρέτα (63’ Φράγκος), Σερτζίνιο (82’ Κουγιός), Χατζηδήμπας

ΚΑΒΑΛΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Παπαδόπουλος Ι, Καζαντζζίδης, Αρναούτογλου, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Βόσαχλικ (86’ Θωμαΐδης), Στίκας, Κουτσουμπάς, Παπαδόπουλος Β. (70’ Παυλίδης), Χαντί (62’ Ορφανίδης)

Last modified onΚυριακή, 24 Νοέμβριος 2019 20:21