Πρόκριση στην παράταση

Ο Ασπρόπυργος απέκλεισε την Ελασσόνα στην παράταση και προκρίθηκε στη δ’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Τον έξτρα χρόνο της παράτασης χρειάστηκε ο Ασπρόπυργος για να κάμψει την αντίσταση της Ελασσόνας στο Κύπελλο Ελλάδας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στην κανονική διάρκεια του αγώνα και πίεζαν την ομάδα της Δυτικής Αττικής και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να σκοράρουν.

Το παιχνίδι δεν είχε γκολ στο 90λεπτο και οδηγήθηκε στην παράταση. Εκεί μίλησε η εμπειρία των παικτών του Ασπρόπυργου. Στο 103’ ο Νικολακάκης με σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από κόρνερ του Γκατζολάρι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκίνης, Νικολάκακης, Ιωαννίδης, Καμπούρης, Ζώνας, Νικολάου, Ζγκούρη (79’ Κωνσταντινίδης), Στεφάβιτς (55’ Ζαχαρός), Πίντο, Γκατζολάρι (115’ Κόκκορης), Σρέσκοβιτς (115’ Σταγάκης)

Last modified onΠαρασκευή, 04 Οκτώβριος 2019 00:46