Πήρε 11 βαθμούς από το 85' και μετά

Ο Αρης έχει πετύχει 11 γκολ από το 85' και μετά κατακτώντας ισάριθμους βαθμούς

Η απόσταση ασφαλείας 10 βαθμών που έχει ο Αρης από την τρίτη της κατάταξης Παναχαϊκή στην κούρσα της ανόδου χτίστηκε ουσιαστικά από το 85' και μετά...

Οι επιδόσεις των «κιτρίνων» στα τελευταία λεπτά των αγώνων είναι εντυπωσιακές και καταδεικνύουν τα ψυχικά αποθέματα και το μέταλλο της ομάδας. Συγκεκριμένα ο ασυμβίβαστος Αρης του Δημήτρη Σπανού έχει πετύχει 11 γκολ από το 85' και μετά κατακτώντας ισάριθμους βαθμούς.

Πώς προκύπτει αυτό; Σε πέντε περιπτώσεις επιτεύχθηκε στα τελευταία λεπτά το γκολ της νίκης. Στα Τρίκαλα διαμόρφωσε στο 90' το 0-1 ο Μπάμπης Παυλίδης (+2 βαθμοί, αφού πήρε τρίποντο αντί για τον πόντο), στο Παγκρήτιο με τον Εργοτέλη πέτυχε το 2-3 στο 88' ο Βαγγέλης Πλατέλλας (+2), στη Βέροια σημείωσε το 0-1 στο 89' ο Γιάννης Πασάς (+2), στις Σέρρες διαμόρφωσαν το 1-3 στο 89' ο Δημήτρης Διαμαντόπουλος και στο 90+4' ο Μανώλης Τζανακάκης (+2), στην Πάτρα ισοφάρισε 1-1 στο 88' ο Μάρκος Ντούνης (+1) και στα Χανιά πέτυχε το 2-3 στο 85' ο Γιάννης Πασάς (+2).

Τα υπόλοιπα γκολ που επιτεύχθηκαν από το 85' και μετά, αλλά δεν καθόρισαν το αποτέλεσμα σημειώθηκαν από τον Κενάν Μπαργκάν στο 5-0 επί του Αιγινιακού (90+3'), τον Δημήτρη Διαμαντόπουλο στο 0-2 με τον Απόλλωνα Λάρισας (90'), τον Λούκα Μιλούνοβιτς στο 3-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας (90+2') και τον Αγγελο Χαντί στο 3-0 με τον Εργοτέλη (90+5').

Last modified onΔευτέρα, 26 Μάρτιος 2018 12:01