Προηγήθηκε, αλλά...

Ο Αιγινιακός συνδύασε το πρώτο εντός έδρας φιλικό με ήττα (1-3) από τον Ολυμπιακό Βόλου. Ντεμπούτο για Σισέ.

Το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας και πρώτο εντός έδρας έδωσε το Σάββατο (09/09) ο Αιγινιακός απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου. Αν και οι «κυανόλευκοι» προηγήθηκαν, στο δεύτερο ημίχρονο δέχτηκαν τρία γκολ και ηττήθηκαν 1-3. Χρόνο συμμετοχής, πάντως, ο τεχνικός, Κώστας Νικολαΐδης έδωσε στον νεοαποκτηθέντα Σισέ.

Η ομάδα της βόρειας Πιερίας ήταν καλύτερη στο πρώτο 15λεπτο και απείλησε με τον Σουφιάνη, Γιαζιτζόγλου, Δωματά και Παπαδόπουλο. Ο τελευταίος έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 32', αλλά δεν λάθεψε εννέα λεπτά μετά. Από συνεργασία με τον Πολύζο με πλασέ νίκησε τον Καραγκιολίδη για το 1-0.

Η εικόνα άλλαξε άρδην στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Θεσσαλοί άσκησαν πίεση και στο 71' ο Βαρούχας ισοφάρισε. Ο ίδιος παίκτης με σουτ στο 85' έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό Βόλου και ο Καράμπελας στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το 1-3.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Καραγκιόζης (76' Γαβριηλίδης), Τοπαλίδης (65' Μενικάλι), Γιαζιτζόγλου (60' Προσκυνητόπουλος), Βλάχος (46' Καρακώστας), Λιόλιος (70 Ανδρικόπουλος), Πολύζος (78' Στόικος), Γκατσολάρι (77' Στεργίου), Δωματάς (46' Σισέ), Θ. Παπαδόπουλος (57' Κουλιμπαλί), Ζούρκος (65' Αντωνιάδης), Σοφιάνης (65' Μπελάλι).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Δ. Κόκας (46' Γελαδάρης), Καραμπάς (90' Αγγελής), Παπαϊωάννου (84' Χατζόγλου), Κραγιόπουλος, Τόσκας (85' Πατσής), Βασίλιεβιτς (73' Λούγκος), Μέμος (46' Βαρούχας, 86' Καρβούνης ), Σεχολάρι, Θέος (76' Καράμπελας), Σέττος (80' Αλαμάνης, 90' Πολυχρονιάδης).

Πηγή: goalpost.gr

Last modified onΣάββατο, 09 Σεπτέμβριος 2017 21:20