Ήττα και από Αιολικό η Δόξα

Η Δόξα Δράμας γνώρισε τη δεύτερη ήττα σε φιλικά προετοιμασίας, αυτή τη φορά από τον Αιολικό.

Νέα ήττα και πάλι από πιο αδύναμο αντίπαλο γνώρισε η Δόξα Δράμας. Οι Μαυραετοί έχασαν το Σάββατο (26/09) 1-0 από τον Αιολικό στο γήπεδο του Αγίου Αθανασίου με γκολ που σημείωσε για την ομάδα της Μυτιλήνης ο Μηνάς στο 9'.

Στο πρώτο 45λεπτο η Δόξα Δράμας δεν ικανοποίησε καθόλου με την απόδοσή της. Στο δεύτερο, οπότε μπήκαν οι νεαροί, ασκήθηκε μεγαλύτερη πίεση, αλλά και πάλι οι αδυναμίες ήταν πάρα πολλές.

ΔΟΞΑ: Στεφανάκος Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαυριάς, Φυτόπουλος, Πινδώνης, Σπυρόπουλος, Κιπ, Μποζ, Μπρούσελερς, Σαμπανίδης. Δεύτερο ημίχρονο: Ηλιάδης, Μαρινάκης, Κόντος, Ιμπάνιεθ, Παπαϊωάννου, Παρασκευάς, Ρούτσης, Τάσσιος, Πετρίδης, Οικονομίδης, Κυριακίδης.

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Πιττατζής, Ψάνης (80’ Σέγκος). Αγριμάκης (85’ Καλόμπο), Κατσίκης (73’ Φραντζιόζα), Κρητικός(46’ Ζαχαρής), Μπάρκας (85’ Καλαμποκας), Μηνάς Π. (65’Αντόνοφ), Σπόλιαριτς (46′ Κεσίδης), Σρέσκοβιτς (60’ Βουκομάνοβιτς), Λαμπράκης (60’ Κλούρας) Μίλιτς (60’ Μπελιάρντι).

Πηγή: sportdrama.gr

Last modified onΣάββατο, 26 Σεπτέμβριος 2020 19:54