«Ούτε ευκαιρία η Παναχαϊκή»

Ο Σάκης Θεοδοσιάδης συνεχάρη τους ποδοσφαιριστές του Διαγόρα για την απόδοσή τους.

Μετά το τέλος του αγώνα με την Παναχαϊκή ο προπονητής του Διαγόρα, Σάκης Θεοδοσιάδης δήλωσε:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, για το οποίο προετοιμαστήκαμε κατάλληλα. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου για την τεράστια προσπάθεια που έκαναν και έπαιξαν για εξήντα λεπτά με παίκτη λιγότερο. Αν και ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο και δημιουργήσαμε 2-3 κλασικές ευκαιρίες, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με ένα κρύο γκολ που δεχθήκαμε. Διαχειριστήκαμε σωστά το παιχνίδι, είχαμε άριστη αμυντική λειτουργία με τον αντίπαλο να μην κάνει ούτε μια ευκαιρία και καταφέραμε να ισορροπήσουμε και να πετύχουμε ένα γκολ.

Στηρίζουμε τους προπονητές και τους συναδέλφους μας της Football League που είναι στην αδράνεια. Είναι όλοι επαγγελματίες και πρέπει να επιστρέψουν στην αγωνιστική δράση προκειμένου να γυρίσουν σε αυτό που αγαπάνε και παράλληλα να δουλέψουν για να επιβιώσουν και αυτοί και οι οικογένειες τους».

Last modified onΤετάρτη, 20 Ιανουάριος 2021 22:17