Χωρίς γκολ το Διαγόρας - Ολυμπιακός Βόλου

Διαγόρας και Ολυμπιακός Βόλου έμειναν στο 0-0, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Football League.

Οι Θεσσαλοί, οι οποίοι έμειναν για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι δίχως νίκη, είχαν τρεις καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με τους Πόζογλου και Τσιάρα, αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Ρουτζιέρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Διαγόρας ανέβασε την αποδοσή του και ήταν πιο απειλητικός, αλλά ο Γιδόπουλος ήταν εκεί όταν χρειάστηκε να επέμβει και να κρατήσει το μηδέν στην εστία του. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν και πέναλτι στο 75' σε μαρκάρισμα του Μπουτζίκου πάνω στον Αθανασίου, αλλά ο ρέφερι Μουστάκας έδειξε "παίζετε".

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Ρουτζιέρης): Τσέλιος, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Προβατίδης, Καρπαθάκης, Κέρι(87' Πατσαρούχας), Γλυνός, Μπουρλάκης(75' Γούλας), Αθανασίου, Μπαρμπαρούσης, Μανωλάκης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Παπαδόπουλος): Γιδόπουλος, Γραικός(61' Ρόκκας), Μπουτζίκος, Φαζός, Βοσνακίδης, Λάσκαρης, Τσιάρας, Ντούνης(51' Σκοπελίτης), Κουτσιανικούλης, Τσίτας, Πόζογλου(85' Δεινόπαππας)

Last modified onΚυριακή, 01 Δεκέμβριος 2019 18:05