LIVE: Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς

Ενημέρωση από το Fl News για το παιχνίδι Κυπέλλου του Αστέρα Τρίπολης με τον Πλατανιά.

Ο Πλατανιάς έχει δύσκολο έργο στην Τρίπολη, όπου αντιμετωπίζει τον Αστέρα στη ρεβάνς της ήττας με 1-0, για την 5η φάση του Κυπέλλου. Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα από το Fl News...

Συνθέσεις

Άστέρας Τρίπολης: Μιχαήλ, Παναγιώτου, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Αντζουλάς, Μπελόκ, Χαουρέγκι, Κρέσπι

Πλατανιάς: Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Πουρζιτίδης, Τσαμούρης, Καραγκούνης, Κωστίκος, Παπουτσογιαννόπουλος, Ντος Σάντος, Λουκίνας, Αμπντούλ Ραχμαν, Σμυρλάκης.

6΄ Σέντρα του Μπελόκ από τα δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα του Πλατανιά.

10' Ο Καραγκούνης σε προσπάθεια του να βγάλει σέντρα, κόπηκε από τον Παναγιώτου με την μπάλα να καταλήγει άουτ

11' Πέναλτι για τον Πλατανιά!
Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη.

13΄ ΓΚΟΛ στο ματς! Ανοίγει το σκορ ο Πλατανιάς μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λουκίνα.

18'Νέα μεγάλη επέμβαση από τον Μιχαήλ!

22'Φάουλ του Λουκίνα στον Ιγκλέσιας. Κίτρινη κάρτα στον επιθετικό του Πλατανιά.

24'Εκτέλεσε ο Μουνάφο, ο Σουάρεθ πήρε την κεφαλιά η μπάλα όμως κατέληξε πάνω από τα δοκάρια του Μαντζάρη.

26'Ο Μουνάφο με ωραία πάσα έβγαλε σε τετ-α-τετ τον Μπελόκ αυτός έκανε την προβολή, όμως ο Μαντζάρης με τα πόδια απομάκρυνε.

34'Σουτ από τον Παπουτσογιαννόπουλο, άουτ η μπάλα

38'Σέντρα του Παναγιώτου από τα δεξιά, δεν πέρασε.

41'Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει σε μεγάλο βαθμό ο ΑΣΤΕΡΑΣ τον Πλατανιά.

42'Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

45'Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΣΤΕΡΑΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 0-1

46' Ολα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους
Θα έχουμε τρεις αλλαγές για τον ΑΣΤΕΡΑ

46'Καπίγια, Κώτσιρας και Λουίς Φερνάντεθ περνάνε στον αγωνιστικό χώρο. Εκτός οι Παναγιώτου, Κρέσπι και Αντζουλάς.

48 ' Εκτέλεσε ο Καπίγια, ο Πασαλίδης πήρε την κεφαλιά ο Μαντζάρης μπλόκαρε.

51' Τρομερή ευκαιρία για τον Πλατανιά για το 0-2! Ο Κωστίκος βγήκε στην πλάτη της άμυνας, έκανε διαγώνιο πλασέ, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.

59' Καλή στιγμή για τον ΑΣΤΕΡΑ. Ο Κώσιρας έβγαλε τη σέντρα, ο Ιγκλέσιας έβγαλε τη σέντρα η μπάλα άουτ.

60' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Νίλι αντικαθιστά τον Κωστίκο.

67'Εχει την κατοχή της μπάλας ο ΑΣΤΕΡΑΣ, χωρίς ωστόσο να γίνεται απειλητικός

69' Κόρνερ για τον Πλατανιά

71'Ο Λουίς Φερνάντεθ έκανε τη σέντρα, ο Χαουρέγκι δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας.

72'Αγγίζει την ισοφάριση ο ΑΣΤΕΡΑΣ.

74'Κόρνερ για τον ΑΣΤΕΡΑ.

75' ΔΟΚΑΡΙ. Ο Καπίγια εκτέλεσε, ο Σουάρεθ πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι

80'Σουτ του Μουνάφο, η μπάλα κοντράρει και στη συνέχεια καταλήγει άουτ.

81'Δεύτερη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Τάρικ θα περάσει εντός αγωνιστικού χώρου αντί του Σμυρλάκη.

81'Σε περίπτωση που παραμείνει το 0-1, τότε θα έχουμε παράταση.

85'Σουτ από τον Καπίγια, άουτ

86' Κιτρινη κάρτα στον Νίλι για μαρκάρισμα στον Χαουρέγκι.
Ένταση σε αυτά τα τελευταία λεπτά μεταξύ των ποδοσφαιριστών.

89'Νέο φάουλ για τον Αστέρα. Εκτελέστηκε γρήγορα και στη συνέχεια οι κιτρινομπλέ κερδίζουν κόρνερ.

90' Σέντρα του Λουίς Φερνάντεθ, ο Χαουρέγκι δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

90'Απομάκρυνε η άμυνα του Πλατανιά.

90'Ημίωρη παράταση

91'Αρχισε η παράταση

91' ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ, ο Ίγκλέσιας ισοφάρισε

97' Ηρέμησε ο ρυθμός του παιχνιδιού μετά το γκολ.

98' Κίτρινη κάρτα στον Ουές για τάκλιν στον Λουίς Φερνάντεθ.

101' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά

101' Ο Μπιανκόνι με κεφαλιά νίκησε τον Μιχαήλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

103' Στη θέση του Μουνάφο, ο Μπόρχα Φερνάντεθ

105' Τέλος πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

106' Εναρξη του δεύτερου μέρους.

110' Πέναλτι για τον ΑΣΤΕΡΑ

112' ΓΚΟΛ. 2-2 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγκλέσιας

115' Κίτρινη κάρτα στον Μπόρχα Χιμένεθ για διαμαρτυρία.

120' ΓΚΟΛ του  Λουίς Φερνάντεθ, για τον ΑΣΤΕΡΑ.

120' Τέλος του αγώνα, μεγάλη πρόκληση για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ.

Last modified onΤετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 17:37