Με ανατροπή ο Απόλλων, 2-1 την Κέρκυρα

Ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 2-1 της Κέρκυρας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ 2.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν τις εντυπώσεις και μάλιστα προηγήθηκαν στο σκορ στο 27ο λεπτό. Ο Μίσκου εκτέλεσε φάουλ και ο Παναγιωτίδης με κεφαλιά έκανε το 0-1.

Η απάντηση του Απόλλωνα ήταν άμεση, καθώς στο 32' έπειτα από σέντρα του Πατράλη και καρφωτή κεφαλιά του Μαρκόφσκι έγινε το 1-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια, καθώς στο 44' και έπειτα από κάθετη μπαλιά του Χουχούμη και σέντρα του Βιτλή, ο Βάρκας πλάσαρε στο δοκάρι.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 62ο λεπτό ο Χουχούμης με εντυπωσιακό σουτ από 30 μέτρα!

Σημειώνεται ότι το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης, λόγω βελτιωτικών έργων στον χλοοτάπητα της Ριζούπολης.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Αναγνωστόπουλος, Κυριακίδης (46' Ιωαννίδης), Βιτλής, Χουχούμης, Λαρέα, Φατιόν, Βάρκας (46' Μπετινέλι), Ιριτιέρ, Πατράλης, Κολ, Μαρκόφσκι (80' Γκίνο).

ΚΕΡΚΥΡΑ: Παγκράτης, Βλάχος, Παπαγιωτίδης, Γκίτσης, Ζερβόπουλος, Γεωργακόπουλος, Νασιμέντο, Μίσκου (84' Μεσουρούνης), Σπίντζος, Ντε Βίντερ (60' Λάμπογλου), Λεπενιώτης (66' Καρακώστας).

Last modified onΚυριακή, 23 Φεβρουάριος 2020 19:27