«Μία ομάδα στο γήπεδο»

Ο Κώστας Φρατζέσκος δεν θέλησε να κάνει δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Απόλλων Λάρισας - Λεβαδειακός.

Τον συνεργάτη του Γιάννη Τσακμακίδη έστειλε για δηλώσεις ο προπονητής του Απόλλωνα Λάρισας, Κώστας Φρατζέσκος έπειτα από την ήττα (2-1) από τον Λεβαδειακό. Πιθανότατα γιατί ήθελε να αποφύγει ερωτήσεις σχετικά με όσα λυπηρά διαδραματίστηκαν στη Δράμα.

Αντί του Φρατζέσκου, λοιπόν, ο Γιάννης Τσακμακίδης ανέφερε:

«Το παιχνίδι κρίθηκε στο ότι δεν σκοράραμε. Είμαστε περήφανοι γι' αυτό που έχουμε καταφέρει. Φάνηκε ότι υπήρχε μία ομάδα στο γήπεδο. Σύμφωνα με τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, έπρεπε να έχουμε υπέρ μας σκορ και με 2-0. Φάνηκε πόσο καλή ομάδα είμαστε.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάλι κάναμε ευκαιρίες, αλλά δεν βάλαμε γκολ. Είχαμε πολύ καλή εικόνα και θεωρώ ότι το ματς αυτό δεν το κέρδισε ο Λεβαδειακός, αλλά δεν καταφέραμε να το πάρουμε εμείς».

ΑΠΟΔΟΣΗ: FL News

Last modified onΣάββατο, 10 Απρίλιος 2021 18:43