«Εξάδα ή όχι, δεν μετράει»

Ο Κώστας Φρατζέσκος δήλωσε ότι ο Απόλλων Λάρισας πρέπει να «χτίσει» για το αύριο.

Μετά τη νίκη (1-0) απέναντι στη Δόξα Δράμας ο προπονητής του Απόλλωνα Λάρισας, Κώστας Φρατζέσκος δήλωσε:

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Είχαμε τις ευκαιρίες να βάλουμε και δεύτερο και τρίτο γκολ και να είμαστε πιο άνετοι. Δεν τα καταφέραμε. Βάλαμε τον εαυτό μας στα δύσκολα για άλλη μία φορά, όμως τα παιδιά έδειξαν πολύ προσήλωση στο παιχνίδι. Η Δόξα μας πίεσε, αλλά δεν είχε την ευκαιρία, γιατί ήμασταν πολύ καλά τακτικά εμείς.

Εμείς κοιτάμε τα ματς ένα, ένα για να φτάσουμε τον Απόλλωνα όσο πιο ψηλά. Για μένα ειλικρινά δεν μετράει αν μπει ή όχι στην εξάδα. Κοιτάμε να γινόμαστε καλύτερη ομάδα. Πρέπει να «χτίσουμε» για το αύριο, όχι για το σήμερα μόνο. Τα δύο μεταξύ μας παιχνίδια ήταν ακριβώς τα ίδια. Ήταν στη λεπτομέρεια. Η Δόξα στον πρώτο γύρο θα μπορούσε να μας έχει βάλει και γκολ πολύ εύκολα, γιατί ήταν ακόμα πιο πιεστική

Η Δόξα έχει πολύ καλούς ποδοσφαιριστές. Τους λείπει η ψυχολογία, τίποτε άλλο. Όταν έρχονται νίκες έχεις καλή ψυχολογία. Αν έχεις ήττες, δεν έχεις καλή ψυχολογία».

Last modified onΤετάρτη, 07 Απρίλιος 2021 20:57