Υπόθεση 7 λεπτών!

Ο Απόλλων Λάρισας νίκησε 3-1 εκτός έδρας την καταδικασμένη Κέρκυρα, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε κακό ποιοτικά ποδόσφαιρο, με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν προϋποθέσεις για κάτι καλό.

Όλα έγιναν στην επανάληψη, όπου οι φιλοξενούμενοι χρειάστηκαν 7 λεπτά για να καθαρίσουν το ματς και να πιάσουν τον Καραϊσκακη στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Στο 55' ο Φάνης Γκουντρουμπής έκανε το 0-1 και στο 62' ο Μπιμάι "έγραψε" το 0-2. Στο 73' ο Μπαστακός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και το μόνο που κατάφερε να κάνει η Κέρκυρα ήταν να μειώσει σε 1-3 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μίσκου στο 80'.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Θεοδοσιάδης): Παγκράτης, Πεντράο, Παναγιωτίδης, Ζερβόπουλος, Βλάχος, Γκίτσης, Τσάνης (55' Γκασίδης), Γεωργακόπουλος (70' Μπαμιόγλου), Μίσκου, Νικολούδης (82' Ντε Νικολό), Λεπενιώτης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Καμπέρης, Κούλπας, Μπιμάι, Χατζής, Λίταινας (72' λ. τρ. Γεωργακόπουλος), Τασιούλης (70' Νούσιος), Μπρέμπος, Σιφναίος (55' Μπαστακός), Γκουντρουμπής.

Last modified onΚυριακή, 12 Ιανουάριος 2020 12:05