LIVE: Ξάνθη - Απόλλων Λάρισας

Ο Απόλλων Λάρισας φιλοξενείται από την Ξάνθη στα Πηγάδια για το Κύπελλο. LIVE η εξέλιξη του αγώνα.

Ο Απόλλων Λάρισας καλείται να υπερασπιστεί το 2-1 του πρώτου αγώνα απέναντι στην Ξάνθη, για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Η αναμέτρηση στη Θράκη LIVE λεπτό προς λεπτό από το Fl News (17.15).

90' Τέλος του αγώνα. Ο Απόλλων Λάρισας ηττήθηκε 3-0 και αποκλείστηκε από τους 16 του Κυπέλλου.

79' Αλλαγή για την Ξάνθη. O Ντε Λούκας αντί του Μουλέν.

77' Αλλαγή για την Ξάνθη. O Θυμιάνης αντί του Κοβάτσεβιτς.

70' Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Αντί του τραυματία Μπρέμπου, ο Νύκταρης.

65' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντουρίτσκοβιτς αντί του Εντουάρντο.

63' Αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Αντί του Μπαστακού, ο Γκουντρουμπής.

53' Σουτ του Μουλέν έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

49' ΓΚΟΛ 3-0 για την Ξάνθη. Εκτέλεση κόρνερ του Εντουάρντο, σουτ του Μπαριέντος, η μπάλα έφτασε στον Στάρτζεον, ο οποίος σκόραρε με σουτ.

47' Σουτ του Μπαστακού από το όριο της περιοχής, μπλόκαρε ο Μπέντο.

46' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σιφναίος αντί του Τασιούλη.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45' Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

42' ΓΚΟΛ 2-0 για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ πήρε πάσα από τον Μπαριέντος και ο Βραζιλιάνος σκόραρε με σουτ μέσα από την περιοχή.

38' Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Πλασέ του Μπαριέντος, απέκρουσε ο Γκέκας.

37' Φοβερό σουτ του Χατζή έξω από την περιοχή, έπεσε και έδιωξε στη δεξιά του γωνία ο Μπέντο.

25' Σουτ του Εντουάρντο μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

2' ΓΚΟΛ 1-0 για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος δίνει από νωρίς σκορ πρόκρισης στην ομάδα του.

1. Σέντρα του αγώνα.

ΞΑΝΘΗ (Κόλτσης): Μπέντο, Λισγάρας, Μαλεζάς, Καμαρά, Σόσα, Κοβάτσεβιτς, Μουλέν, Εντουάρντο, Μπαριέντος, Ντε Αμορίμ, Στάρτζεον.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης, Κούλμπας, Καρρίκι, Σκούπρας, Μπρέμπος, Τασιούλης, Χατζής, Ναζίμ, Λίταινας, Μπαστακός

Last modified onΤετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 19:05