«Όσο πιο ψηλά»

Στις χαμένες ευκαιρίες του Απόλλωνα Λάρισας απέναντι στην Κέρκυρα στάθηκε ο Αριάν Μπελά.

Μετά τη νίκη (2-1) του Απόλλωνα Λάρισας απέναντι στην Κέρκυρα ο τεχνικός των Θεσσαλών, Αριάν Μπελά δήλωσε:

«Θέλω να ευχηθώ για όλους τους ποδοσφαιριστές και στις ομάδες υγεία χωρίς τραυματισμούς και να τα πάνε καλά στους στόχους τους. Θέλω να ευχαριστήσω τον Λεωνίδα Βόκολο για τα καλά του λόγια για μας.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες που έπαιξαν. Ήταν δύσκολο μετά από τόσο καιρό. Παίξαμε ένα παιχνίδι με άλλο ρυθμό, άλλο νεύρο. Τα παιχνίδια πρωταθλήματος χρειάζονται πολύ σοβαρότητα. Εμείς την είχαμε στο πρώτο 20λεπτο και στο δεύτερο με τα γκολ, αλλά στο δεύτερο 25λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου δεν ήμασταν εύστοχοι.

Σε αυτή την κατηγορία πρέπει να εκμεταλλεύεσαι τις ευκαιριες. Πρέπει να κάνεις το 3-0 με πέντε κλασικές ευκαιρίες. Έχουμε πολλούς αγώνες ακόμα. Να έχουν υγεία οι παίκτες μου και με τη δουλειά θα καταφέρουμε να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται, που είναι και ο στόχος μας».