Καταιγιστικός ο Αγροτικός

Ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νεντίδη και έφτασε εύκολα στη νίκη με 3-0 επί της Σπάρτης.

Με όπλο την έδρα του και το απόλυτο των νικών (5Χ5), ο Αγροτικός Αστέρας ξεπέρασε άνετα και το εμπόδιο της Σπάρτης. Το συγκρότημα του Νίκου Νεντίδη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε τρία ωραία γκολ και διατηρήθηκε στα υψηλά στρώματα του βαθμολογικού πίνακα, περνώντας στην 4η θέση.

Αντίθετα, οι Λάκωνες έμειναν για έβδομο παιχνίδι χωρίς νίκη, αν και στα τελευταία πέντε μετρούσαν μόνο ισοπαλίες. Ήταν ανταγωνιστικοί μόνο στα πρώτα 45 λεπτά, όταν και έχασαν δύο κλασικές ευκαιρίες με τον Λώττα, όμως, στην επανάληψη παραδόθηκαν αμαχητί. Είναι χαρακτηριστικό πάντως, ότι η Σπάρτη παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με μόνο 13 παίκτες στην διάθεση του Σωτήρη Αντωνίου, αφού και ο γκολκίπερ Κραβαρίτης δεν δηλώθηκε ως αναπληρωματικός...

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Χρήστος Κουκόλης. Ο στόπερ των «πράσινων» πέτυχε δύο τέρματα με κεφαλιά (51’, 67’) έπειτα από κόρνερ του Τάι, ενώ ενδιάμεσα ο νεοαποκτηθέντας Πασχάλης Βουτσιάς πέτυχε ένα ακόμα γκολ (67’).