Πρόκριση στα πέναλτι η Αναγέννηση

Η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε με σκορ 2-0 στα πέναλτι (1-1 η παράταση) του Αλμωπού Αριδαίας.

Την πρόκριση στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας εξασφάλισε η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία με 2-0 στα πέναλτι (1-1 η παράταση) απέκλεισε τον Αλμωπό Αριδαίας.

Ο Αλμωπός σκόραρε στο 4ο λεπτό της παράτασης, όταν μετά από λάθος εκτίμηση της άμυνας ο Ρόβας σκόραρε για το 0-1. Η Αναγέννηση ισοφάρισε στο 102', όταν ο Λώττας έδωσε ωραία στον Αθανασιάδη και εκείνος με σουτ στην κίνηση έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Στη διαδικασία των πέναλτι η ΑΣΑ επικράτησε με 2-0, έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκέκα που απέκρουσε δύο πέναλτι. Εκείνοι που ευστόχησαν ήταν οι Μπιανκόνι και Λαρρέα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Λαρρέα, Γκόλιας(110' Κοτσώνης), Καρανίκας, Σταμόπουλος (85' Γκουγκούδης), Πλέγας (75' Γκίνη), Λαγός, Πολίτης (75' Ξέρρας), Μπραμπίγια (62' Αθανασιάδης), Κουτσιανικούλης (85' Λώττας), Μπιανκόνι

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γιώργος Τυριακίδης): Παϊτέρης, Παρασκευάς, Σέχου, Σουλιώτης, Πρίκας, Αδαμίδης, Άσλα, Γιουκούδης, Πέττας, Ζαχαρός, Ρόβας.

Last modified onΤετάρτη, 06 Οκτώβριος 2021 19:24